Meble loftowe

Meble loftoweModa na lofty wywodzi się z USA gdzie w latach siedemdziesiątych młodzi i odważni nowojorczycy zaczęli zagospodarowywać opuszczone fabryk i poprzemysłowe magazyny. W ten sposób powstały pierwsze lofty (po angielsku – strych, poddasze). Do polski moda na loftowe przestrzenie pojawiła się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Kiedyś uważana za surową i nieco chłodną, dziś to pomieszczenia niezwykle klimatyczne. Lofty zyskały popularność szczególnie w wielkich miastach gdzie kreatywni ludzie pokochali ich otwarte przestrzenie.

Najważniejszą cechą pomieszczeń loftowych jest przestrzeń czyli rezygnacja z podziału na kuchnię, jadalnię czy pokój. Pozostają tylko niezbędne ściany konstrukcyjne, często jako surowe mury lub nierówne powierzchnie z ubytkami. Pokaźne drzwi oraz okna pozbawione firan i zasłon wpuszczające dużo światła są kolejnym ważnym elementem stylu loft. W mieszkaniach królują barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Ściany głównie pokrywają chłodne odcienie szarości i biel, przełamywane turkusem, zabrudzoną żółcią lub ciemną czerwienią i rdzą. Pomieszczenia te wyróżnia drewno, koniecznie z widocznymi śladami przeszłości na podłodze lub stropie oraz stal widoczna szczególnie w meblach loftowych.

Meble loft tworzone są przez projektantów, często przy ścisłej współpracy z klientem dzięki czemu powstają modele skrojone na miarę potrzeb. Do takich mebli stosuje się beton, szkło, ale przede wszystkim drewno i stal. Stare elementy przemysłowe są często wykorzystywane do tworzenia mebli dając im nowe życie i znaczenie. Obowiązkowo poza meblami loftowymi eksponuje się kable, rury i instalacje które dodają klimatu. Zamiast dodatków można zaopatrzyć się w duże zegary, ciekawą grafikę lub obrazy by nadać artystycznego sznytu.

Wśród najpopularniejszych mebli do loftu zaliczamy metalowe regały na książki, obrotowe hokery lub stoły ze stalowymi zardzewiałymi nogami. Meble typu loft to również wygoda, dlatego niezbędna jest wygodna sofa skórzana lub wykończona surową tkaniną w neutralnym kolorze. Nie może zabraknąć solidnych, wielkich lamp, wykonanych z metalu lub aluminium, które swoją obecnością symbolizują, stare fabryki i magazyny. Warto pamiętać by w jednym pomieszczeniu meble takie jak, krzesła, regały stoły były podobnej wysokości. W ten sposób można optycznie podwyższyć wnętrze, a jednocześnie podkreślić minimalizm aranżacji.

Osoby ceniące wystrój w opisanym stylu i chcące urządzić swoje wnętrze w nietuzinkowym klimacie zapraszamy po meble, znajdujące się w naszej ofercie. Specjalnie dla Was, możemy również zaprojektować meble na indywidualne zamówienie w stylu loft.