Szafy na dokumenty – profesjonalny sposób przechowywania

Profesjonalne meble biurowe i dla Ciebie i Twoje firmy

Szafy na dokumenty – profesjonalny sposób przechowywania

1 kwietnia 2022 Meble biurowe 0

Osoby, które prowadzą firmy i posiadają duże archiwa dokumentów, muszą przechowywać je w odpowiedni sposób. Inaczej praca może okazać się bardzo żmudna. Porządek w biurze to podstawa, dlatego szafy na dokumenty będą bardzo dobrym, wygodnym rozwiązaniem, które znacznie ułatwi wypełnianie codziennych obowiązków.

Szafy metalowe na dokumenty w biurze

W niektórych firmach ilość dokumentów rośnie z dnia na dzień. Faktury, umowy, rachunki, rozliczenia podatkowe – powinny być przechowywane przez kilka lat. Jednocześnie niekiedy sytuacja wymaga od nas tego, aby przedstawić niektóre z nich. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale na szukanie dokumentów poświęcamy naprawdę dużo czasu i energii. Co więcej niekiedy jest to szukanie igły w stogu siana. Może zirytować nawet najbardziej spokojną i opanowaną osobę. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto zaopatrzyć się w odpowiednie szafy na dokumenty, które pomogą zachować większy porządek.

Ochrona danych wrażliwych

Niekiedy firmy przechowują różnego rodzaju umów, informacje o pacjentach, dane poufne, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Dobrym przykładem są kancelarie prawne, które gromadzą różnego rodzaju dane na temat swoich klientów. W tym wypadku wszystkie informacje muszą być chronione, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Warto do tego celu wykorzystać szafy metalowe na dokumenty z dużej wytrzymałości. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, posiadające specjalne zamki, które będą nie do sforsowania. Szafy na zamówienie to w tym wypadku najlepsze rozwiązanie. Ponieważ można dopasować je do swoich potrzeb oraz określić wymagany poziom bezpieczeństwa. Profesjonalne firmy wykonują szafy metalowe na dokumenty w każdym rozmiarze i o różnej pojemności. Można wybierać również spośród różnych kolorów wyposażenie, choć najlepiej stawiać na jasne, stonowane barwy, które będą dobrze współgrać z pozostałym wyposażeniem wnętrza.

Szafy metalowe na dokumenty jako depozyt

Jeżeli chcemy zabezpieczyć szafy przed włamaniem i trzymamy w nich kosztowności, ważne akty, pieniądze, najlepiej zdecydować się na modele pancerne. W tym wypadku sprawdzą się również dodatkowe zabezpieczenia w postaci monitoringu czy systemu alarmowego.

Czym się różnią szafki metalowe od pancernych?

Szafki metalowe różnią się od szafek pancernych przede wszystkim pod względem stopnia ochrony i trwałości. Oto kilka kluczowych różnic:

  1. Szafki metalowe są zazwyczaj wykonane z metalu, ale ich konstrukcja może być lżejsza, a metal może być cieńszy w porównaniu do szaf pancernych. Szafki pancerne charakteryzują się znacznie grubszymi i bardziej wytrzymałymi materiałami, co sprawia, że są bardziej odporne na próby siłowego otwarcia czy uszkodzenia.
  2. Szafki metalowe mogą oferować podstawową ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym, ale szafki pancerne są specjalnie projektowane, aby być odporne na zaawansowane techniki włamania, takie jak uderzenia młotem, cięcie narzędziami, czy nawet strzały.
  3. Szafki pancerne są często zaprojektowane z myślą o odporności na ogień, co oznacza, że są w stanie chronić przechowywane w nich przedmioty przed wysokimi temperaturami podczas pożaru. To cecha, którą rzadziej znajdziemy w zwykłych szafkach metalowych.
  4. Szafki pancerne często posiadają zaawansowane systemy zabezpieczeń, takie jak systemy elektroniczne, biometryczne czy mechaniczne, co sprawia, że są bardziej odporne na kradzieże.
  5. Szafki pancerne są zwykle przeznaczone do przechowywania najbardziej wartościowych lub poufnych przedmiotów, takich jak dokumenty, klejnoty czy inne cenne przedmioty, które wymagają wyjątkowego stopnia bezpieczeństwa.

Szafy metalowe są ogólniejszym rozwiązaniem do przechowywania różnych rzeczy, podczas gdy szafki pancerne są wysokiej jakości i bardziej zaawansowanym produktem, przeznaczonym do ochrony najbardziej wartościowych treści przed różnymi zagrożeniami. Duży wybór szaf pancernych znajdziemy w tym sklepie.

Co z dokumentami w formie elektronicznej?

W dzisiejszych czasach dokumenty nie są gromadzone wyłącznie w wersji papierowej, ale również elektronicznej. Szafy mogą służyć również do przechowywania nośników danych czy laptopów, którzy używa się do pracy. W tym wypadku najlepiej zdecydować się na meble ognioodporne, dzięki temu w przypadku pożaru, można będzie uratować firmowe dane bez większych problemów. Ważne jest to, aby takie wyposażenie spełniało odpowiednie normy jakości, bezpieczeństwa. W ten sposób można mieć pewność, że w razie kłopotów, dokumenty będą bezpieczne i nie zostaną utracone.

Wyposażenie biurowe dobrej jakości

Decydując się na zakup wyposażenia do biura typu szafy na dokumenty, nie warto stawiać na najtańsze produkty, ponieważ nie będą trwałe. Jeśli przechowujemy w biurze wrażliwe dane, kosztowności, cenne informacje dla firmy, warto w odpowiedni sposób je zabezpieczyć zarówno przed takimi rzeczami jak zalanie czy ogień, jak i przed nieżyczliwymi osobami, które będą działać na naszą niekorzyść. Warto być przezornym i ubezpieczyć się przed wystąpieniem tego typu sytuacji. Wysokiej jakości szafy metalowe z odpowiednimi zamkami, zabezpieczeniami to ważny element wyposażenia biurowego i bez wątpienia w każdej firmie, powinny się one znaleźć.